Home / FUN

FUN

Dhjetë parashikimet e së ardhmes nga amerikanët

Më poshtë po sjellim 10 nga parashikimet e së ardhmes nga amerikanët 1. Oqeanet do të jenë gjerësisht kultivuara dhe jo vetëm për peshk. Për të ushqyer 10 miliard njerëz do të na duhet të kultivojmë për veç tokës bujqësore, ...

Read More »

Mësoni kode sekrete për telefonin tuaj

Të gjithë kanë sot një smartphone, por jo të gjithë e dinë se çfarë mundësish mund t’ju ofroj kombinimi i duhur i numrave. Kode sekrete për telefonin tuaj #31# “numri i telefonit”- Ky kod fsheh numrin tuaj kur doni të ...

Read More »

Thonjtë më të gjatë në botë

Përgjatë një jete, njeriu mesatarisht ka potencial për të rritur thonjtë në 2.6 metra – dhe gjithkush mund të garojë për një titull rekord. Megjithatë, ky rekord mbahet nga indiani Shridhar Chillal që nuk kishte prerë thonjtë që nga viti ...

Read More »

Nuk keni ide për të realizuar foto? Shikoni pak këto poza të çmendura… mësoni dhe qeshni

Por rrallëherë arrihet një foto e mirë nga ato që ia vlen të bëhet follow në Instagram. Nëse ju jeni të varfër në ide për të gjetur disa pozicione ose poza pikante për t’i publikuar më pas në profilin tuaj, ...

Read More »

Të qeshura në Kuvendin e Kosovës, lapsusi i Veselit për Ramën që shkaktoi humor

Kreu i Kuvendit të Kosovës ka shkaktuar të qeshura në sallën e Kuvendit, teksa ka bërë një lapsus gjatë fjalimit të tij në seancën solemne për nder të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Fillimisht, Veseli në fjalimin e tij hyrës ...

Read More »

“Mos ki frikë”, nuk të kafshoj (FOTO)

Këto foto po bëjnë xhiron e botës. Në pamje të parë duket sikur kjo luaneshë po sulmon gjahun e saj, por jo. Duke e parë foton nga një këndvështrim tjetër mund të mendojmë se luanesha po luan me këtë këlysh ...

Read More »

Një Test Spektakolar Psikologjik: Në cilën prej dyerve jeni më të frikësuar të hyni?

“Shpella që ju zgjodhët të mos hyni është vendi ku gjendet thesari.” – Joseph Campbell Ai është një shkrimtar i famshëm që e kaloi jetën në studimin e psikologjisë njerëzore. Teoria e tij thotë se nëse një person dëshiron të ...

Read More »

Kishte rënë në kanal, mbeti i bllokuar tri ditë – gjëja e parë që kërkoi kur u shpëtua ishte një cigare! (Video)

Një burrë që kishte rënë në një kanal dhe kishte kaluar tri ditë aty i bllokuar, para se të shpëtohej. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, burri i paidentifikuar doli në dritën e diellit në Romford, Essex, dhe gjëja e ...

Read More »

Barcaleta e Ditës: Mësuesja, nxënësi dhe 3 zogjtë në tel…

Një mësuese po ndihmonte nxënësit e klasës së tretë me një problem matematike. Pas zgjedhjes së një nxënësi në veçanti, ajo lexoi historinë e mëposhtme: “Bledi, janë tre zogj të ulur në një tel elektrik. Një burrë me një armë ...

Read More »

Sekrete nga pesë vendet ku njerëzit jetojnë më gjatë se kudo në botë

Eksploruesit përgjatë gjithë historisë kanë kërkuar për burimin legjendar të rinisë. Dhe ndërsa burimi iluzor nuk është gjetur ende, disa vende nëpër botë duket se ia kanë dalë të mahnisin me jetëgjatësinë e banorëve të tyre. Ato shfaqen si vende ...

Read More »

Atë që shihni në fillim, tregon shumë për personalitetin tuaj

Shihni shtylla apo njerëz Nëse keni parë shtylla, sugjeron që ju preferoni të jetoni jetën tuaj në një zonë rehati, pa marrë shumë rrezik, gjithmonë punoni në një zonë ku e dini që do të keni sukses. Ju duhet të ...

Read More »

Mehmet Kosova rikthehet me serialin më të shtrenjtë turk

Aktori shumë i njohur dhe shumë i dashur si në Turqi ashtu edhe në Kosovë, do të rikthehet me një ‘boom’ në vitin 2018 Ai është pjesë e serialit të ri turk, të quajtur “Mehmed Bir Cihan Fatihi”, që tregon ...

Read More »

Humor ministrash në samitin e Sofjes (VIDEO)

Pas përfundimit të ditës së dytë të takimit mes ministrave të Jashtëm të BE nuk mungoi as fotoja zyrtare. Por duket se ministrat kanë mbetur të kënaqur nga takimi dhe kjo shfaqet nga pamjet e parapërgatitjes së tyre. Ministri i ...

Read More »

Të gjesh dashurinë në shtëpinë e pleqve, historia e rrallë e çiftit në Tiranë (FOTO+VIDEO)

Një histori sa e rrallë, aq edhe e bukur dashurie është ajo e një cifti azilantësh në Tiranë. Ka qenë pikërisht azili ai që i ka bashkuar Vangjelicën dhe Et’hemin, 83 vjeç. Ata kanë treguar në “Top Show Magazine” historinë ...

Read More »

Ky test psikologjik i babait të psikologjisë po çmend botën

Ky test psikologjik i Sigmund Frojdit do t’ju ndihmojë që ta njihni më mirë veten, t’ia dilni mbanë me anët tuaja psikologjike në të cilat mbase nuk keni pasur guxim të depërtoni… Para jush janë disa pyetje. Rregullat më e ...

Read More »