Home / KRONIKË

KRONIKË

Grabitje e armatosur në një kazino në Shkup

Në një kazino në sheshin “11 tetori” në Shkup ka ndodhur një grabitme, me ç’rast janë vjedhur rreth 150 mijë denarë, ose mbi dy mijë euro. Personi që e ka kryer grabitjen ka qenë i maskuar dhe i armatosur. Rasti ...

Read More »

Greqi/Ekzekutohet me armë shqiptarja, ku dyshon policia

Një grua shqiptare ka humbur jetën në Greqi, ndërkohë rrethanat e ngjarjes mbeten ende të paqarta. Autoritetet greke mendojnë se gruaja është qëlluar me armë nga bashkëshorti i saj pas një grindjeje në familje. Nga raportimet e para thuhet se ...

Read More »

Aksident trafiku në Shkup, rrokullisen dy makina (FOTO)

Një aksident rrugor ka ndodhur para pak çastesh në afërsi të hotel “Aleksander Palace”. Sipas të dëshmitarëve okular dy makinat e aksidentuara janë përplasur dhe më pas janë rrokullisur ku si pasojë janë lënduar pasagjerët. Mësohet se përveç dëmeve materiale ...

Read More »

Tetovë/Ecën me Kallashnikov, kapet nga policia në Reçicë të Vogël

Sot rreth orës 11 në rrugën 172 në Reçicë të Tetovës, policia ka ndalur një veturë “Wolsfagen Lupo” me targa të Gostivarit e drejtuar nga 33 vjepari R.M nga Sellara e Eprëme ku gjatë kontrollit të veturës kanë gjetur jë ...

Read More »

Pamje nga aksidenti i sotëm në Shkup (VIDEO)

TV Shenja ka siguruar një video amatore nga aksidenti i cili ndodhi sot në orët e paraditës në bulevardin “8 Shtatori” në Shkup. Sipas asaj që shihet në video, aksidenti duket të kish qenë i rëndë, por ende nuk dihet ...

Read More »

Dy të plagosur me armë zjarri në sallën ku festohej 10 vjetori i pavarësisë

Në një këmbim të shtënash me armë në një sallë festive në komunën Anderlecht të regjionit të Brukselit, në natën në mes të të premtes dhe të shtunës janë plagosur dy persona. Siç njofton agjencia e lajmeve Belga, personat që ...

Read More »

Itali/Masakrohet me thikë shqiptari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhu në qytetin e Firences, ku një shqiptar është masakruar me thikës. Mësohet se ai është qëlluar disa herë me thikë në shpinë dhe pranë zemrës. Emigranti është dërguar me urgjence në spitalin e “Careggi”, ...

Read More »

E ndihmoi zviceranin, djaloshit shqiptar nga Zvicra ia vjedhin Jaguarin

Djaloshi shqiptar nga Zvicra, Jetmir Idrizi është i stërlumtur që vetura Jaguar e babait të vet sërish është gjetur. Ajo ishte vjedhur në stacionin hekrudhor të Cyrihut, në momentin që djaloshi kishte zbritur për t`i ndihmuar dikujt tjetër. Ka qenë ...

Read More »

Arrestohen rusi, serbi e maqedonasi, ja çfarë planfikonin!

Policia e Kukësit ka arrestuar 3 persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimin e tyre. Më datë 16.02.2018, specialistë e Policisë Kufitare Morinë bënë arrestimin prozivor me qëllim ekstradimin të shtetasit serb Radovan Zivic, 34 vjeç, banues në ...

Read More »

Arrestohet për dhunë në familje

Policia në Pejë ka arrestuar një person pasi që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht vajzën dhe bashkëshorten e tij. Rasti ka ndodhur të hënën. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Read More »

Kapen hajnat e kishave dhe shtëpive të gurbetçarëve

Janë kapur dy persona të mitur dhe një 18 vjeçar nga Tetova, të cilët gjatë muajit janar dhe shkurt kanë kryer 14 vjedhje të rënda, prej të cilave 9 janë në kisha ortodokse, ndërkaq 5 në shtëpi të kurbetçarëve, të ...

Read More »

Ja kush e dhunoi vajzën minorene në shtëpinë “25 Maji”

Policia në Veles ka ngritur kallëzim penal kundër një djaloshi për shkak të sulmit gjinor mbi një minorene 13-vjeçare, nën përkujdesje në Institucionin Publik për Fëmijë me Probleme Sociale “25 Maj”, për të cilën mediat publikuan se është abuzuar dhe ...

Read More »

Edhe një viktimë nga zjari në Maqedoni

Të dielën rreth orës 18 në fshatin Pesoçan, Komuna Debarcë, nga shkaqe ende të panjohura është djegur shtëpia pronë e personit L.T. Gjatë fikjes së zjarrit, nga ana e ekipeve zjarrfikëse, në shtëpi është gjetur një person I vdekur. Policia ...

Read More »

Gjendet i vrarë në makinën e tij një 22-vjeçar

Një 22-vjeçar është gjetur i vrarë mëngjesin e sotëm brenda automjetit të tij. Shtetasi Ledi Cypi nga Kruja u gjet i pajetë në makinë nga të afërmit e tij. Mësohet se 22-vjeçari kishte dy ditë që ishte kthyer nga Italia. ...

Read More »

Tragjike në Itali, adoleshentja shqiptare vdes në shinat e trenit, policia dyshon për …

Një 16-vjeçare shqiptare ka gjetur vdekjen në Pordenone, Veneto të Italisë. Sipas mediave italiane, vajza po ecte mbi shinat e trenit, kur u përplas për vdekje. Vajza, identiteti i të cilës nuk dihet, mësohet se jetonte dhe shkonte në shkollë ...

Read More »