Home / SPORT

SPORT

Shqipëria e bën horë armikun, fiton ndaj Greqisë

Kombëtarja Shqiptare U-19 ka arritur të korrë një tjetër sukses në turneun “Roma Caput Mundi”. Kuqezinjtë kanë mposhtur më rezultatin e pastër 2-0 përfaqësuesen Greke.Ekipi i drejtuar nga Erjon Bogdani arriti të dominonte lojën, duke menaxhuar njëkohësisht dhe rezultatin. Nga ...

Read More »

Dy shqiptarë të Luginës së Preshevës luajnë futboll në Superligën serbe

Në Superligën e Serbisë ka edhe shqiptarë. Dy prej tyre, me origjinë nga Lugina e Preshevës, tregojnë se përse aktivizohen aty dhe si ndihen. Ata janë futbollist janë nga vende të ndryshme. Mbrojnë ngjyrat e klubit Radnik nga Surdulica në ...

Read More »

Historia e një fëmijë që insiston, si e siguroi ai nënshkrimin e Ronaldos

Një fëmijë ka përmbushur ëndrrën e tij, duke arritur që të merrte nënshkrim nga Cristiano Roanldo, ani pse nuk e takoi fare atë. Kur dëshiron diçka më të vërtetë, atëherë edhe mund ta arrish. Këtë e tregon historia e një ...

Read More »

7 kartonë të kuq, ndërpritet ndeshja në kampionatin brazilian (Video)

Takimi mes Victorias dhe Bahias në kampionatin brazilian të futbollit, ka përfunduar në një ndeshje masive boksi. Gjithçka ka ndodhur pas ekzekutimit të një 11-metërshi nga ana e miqve, që u shndërrua në gol dhe solli barazimin. Në atë moment, ...

Read More »

E rrahu serbin në ditën e Pavarësisë, boksieri shqiptar: Nuk jam i kënaqur, doja ta nokautoja

Bernardin Jakaj ka mbajtur fjalën dhe ka arritur të mposht serbin, Stefan Paunovic, pikërisht në ditën e Pavarësisë së Kosovës me çka edhe më shumë ka rregulluar këtë festë.Jakaj me meritë erdhi deri tek ky triumf pasi në çdo pjesë ...

Read More »

Autori i golit më të shpejtë në Botëror, heroi që është shndërruar në tradhtar për vendin e tij

Autori i golit më të shpejtë të shënuar ndonjëherë në një Kupë Bote, pati të ftuar special në dasmën e vet as më pak e as më shumë, por Presidentin e Turqisë…dhe tani jeton në ekzil të detyruar. Kjo është ...

Read More »

Dodë Tahiri, portieri shqiptar që bëri karrierë në Jugosllavi

Ndeshja e ndërprerë e futbollit ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë ka dëshmuar për raportet aktuale mes dy popujve e dy vendeve. Por në të kaluarën, sipas gazetës së njohur beogradase “Politika”, në futboll ka pasur edhe ngjarje, të cilat mund të ...

Read More »

Barcelona shënon edhe golin e dytë ndaj Eibarit

Barcelona ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Eibarit në “Estadio Municipal de Ipurua”. Ai që ka shënuar golin është Jordi Alba në minutën e 89′-të. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e fundit të ndeshjes.

Read More »

Neymar tallet me mbrojtjen kundërshtare dhe shënon

Paris Saint-Germain e ka përmbysur rezultatin ndaj Strasburgut dhe tani është duke fituar me rezultat 3-1. Dy golat tjerë për PSG-në i shënuan Neymar dhe Di Maria në minutat 21 dhe 22,   https://streamja.com/mp4/aj/aj2.mp4

Read More »

Nuk rrënohet Skënderbeu, por futbolli shqiptar

Për të qeshur apo për të qarë? Kjo është dilema më e madhe e sportdashësve shqiptarë. Po me Skënderbeun ç’patën?! Të gjithë u ndjenë krenarë me suksesin e korçarëve në Europë, pavarësisht se për kë ekip bënin tifo në kampionat. ...

Read More »

“Do të jetë e vështirë ta ndalim Messin”

Pedro thotë se Messi do të jetë rreziku kryesor të martën mbrëma në “Stamford Bridge” për Chelsean. Chelsea dhe Barcelona do të takohen në 1/16 të Champions League. Pedro Rodriguez, që për tetë sezone e ka veshur fanellën e klubit ...

Read More »

Raporti/UEFA: Skënderbeu, “mbret” i trukimeve; Mbi 60 ndeshje në tavolinë (Foto+Video)

Raporti i dorëzuar në Komisionin e Disiplinës nga inspektorët e UEFA-s për të dënuar Skënderbeun me 10 vite pezullim nga kompeticionet e kësaj të fundit dhe 1 milion euro gjobë, ka në brendësi një numër të madh ndeshjesh të trukuara. ...

Read More »

Pogba bëhet pishman për transferimin te Manchester United

U prit me shumë kureshtje rikthimi i tij para 2 vitesh në “Old Traford” te Manchester United, por deri tani duket se një lëvizje e tillë nuk është justifikuar plotësisht. Paul Pogba kaloi në verën e vitit 2016 nga Juventus ...

Read More »

Skiatorja shqiptare Suela Mëhilli starton garën në Olimpiadën Dimërore

Skiatorja shqiptare Suela Mëhilli ka startuar garimin në slalomin gjigant në Lojërat Olimpike Dimërore “Pejang 2018” duke u pozicionuar ne vendin e 53. Skiatorja që përfaqëson flamurin kuq e zi realizoi me sukses raundin e parë, duke u pozicionuar në ...

Read More »

Dënim drastik nga UEFA, Skënderbeu përjashtohet për 10 vjet

Komisioni i Disiplinës në UEFA, ka marrë vendimin drastik për klubin korçar, duke i dhënë kështu një përjashtim shumë të rëndë klubit të Skënderbeut. Ky i fundit është përjashtuar 10 vjet nga të gjitha kompeticionet e UEFA-s. Jo vetëm kaq, ...

Read More »