Home / BOTË / Kisha goditet nga një rrufe e fuqishme, 16 persona humbin jetën

Kisha goditet nga një rrufe e fuqishme, 16 persona humbin jetën

Një tragjedi është regjistruar në Ruanda , ku të paktën 16 persona kanë humbur jetë dhe mbi 140 të tjerë kanë mbetur të plagosur brenda një kishe, pasi janë goditur nga një rrufe.

Të gjithë viktimat kanë qenë brenda ndërtesës së kishës, ku kjo e fundit është goditur nga një rrufe e fuqishme. Autoritetet kanë bërë të ditur se përveç viktimave edhe disa nga të plagosurit ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ruanda është një nga vendet më të goditura nga rrufetë, vetëm në tetor të vitit të kaluar, 18 vetë humbën jetën si pasojë e goditjes nga rrufetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*