Home / ROZË / Mesazhi prekës i Arditit për fëmijët e vrarë në Siri

Mesazhi prekës i Arditit për fëmijët e vrarë në Siri

”Ata nuk po flenë, janë engjëj”

Ardit Gjebrea është një ndër moderatorët e njohur dhe mjaft të dashur nga publiku shqiptar. Arditi shpeshherë komenton për tema aktuale vendore apo edhe ndërkombëtare.

Duke shfrytëzuar rrjetet sociale, ai së fundmi ka komentuar lidhur me vrasjet e njerëzve që po ndodhin në Siri, e veçanërisht ato të fëmijëve.

Moderatori i njohur në instagram ka publikuar një fotografi të fëmijëve të vrarë në Siri, me ç’rast ka lënë edhe një mbishkrim prekës.

”Ata nuk po flenë, janë engjëj… 910 të vegjël sirianë nuk jetojnë më vetëm në vitin 2017. Janë shumë!”, ka shkruar Gjebrea në instagram.

Ndryshe, pothuajse çdo ditë në media raportohet për të vdekur nga luftimet në Siri. Deri tani gjysmë milioni njerëz janë vrarë që nga fillimi i konfliktit në Siri i cili kishte nisur pas protestave masive të 15 marsit të vitit 2011.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*